Ili – Tko je Korijandulica?
Ja sam Melani Glavinić i bavim se pisanjem. Ako me pitaš otkad pišem, nemam klišej poput od malih nogu. Točno pamtim trenutak kad sam dobila plavu bilježnicu na kvadratiće u kojoj su nastajale moje prve priče. Godinama je pisanje za mene bilo samo hobi, ponekad volonterski zadatak i često ispušni ventil. U pisanju volim istraživati, igrati se neobičnim metaforama te ponekad biti sarkastična. U slobodno vrijeme volim jesen, proljetne kiše, žarke lakove za nokte i udobne gojzerice. Uživam u dugim šetnjama, neobveznim razgovorima na sasvim običnim mjestima te raditi intervjue s poznatim i manje poznatim osobama. Većinu vremena sam kreativna pa su mi bilježnice pune DIY ideja za darove, pokućne stvari, iznenađenja… i tekstova!
Korijandulica je nastala kao blog na kojem sam najprije pisala o izletima i planinarenju, malim mjestima i donosila priče ljudi koji su po nečemu drugačiji. Ime Korijandulica dobila je po staroj dalmatinskoj riječi za šarene papiriće koji se u znak veselja bacaju po mladencima, korijanduli. Tako se rodila Korijandulica – ona koja donosi radost i veselje.
Uglavnom maštam po noću i zato imam brdo bilješki. Koristim minimalno dva rokovnika istovremeno.
Želim biti primjer očuvanja autentičnosti manjih i nepoznatih mjesta, tradicije i kulturne baštine diljem Hrvatske.
Tragam za osobama čiji je životni put neobičan, koji posjeduju zanimljivu vještinu, poznaju zaboravljene običaje ili su doživjeli nešto posebno – a voljni su mi ispričati.
Udobne gojzerice, fotoaparat i prepuštanje prirodi može početi. Poštujem planine i baš zato se tu osjećam slobodno.
Prošlu godinu sam završila istrčavši svoj prvi polumraton. Ove godine nastavljam u tom tonu.
Prvog dana zime, u Sinju sam predstavila svoju prvu knjigu za djecu “Skupljači priča”, inspiriranu elementima prirodne i kulturne baštine Cetinskog kraja, krajolikom i ljudima koje sam upoznala.
Filipovu priču “Selo pod Perućom” iz svoje prve zbirke za djecu “Skupljači priča”, pretumbala sam do temelja i adaptirala je u dramski tekst “Karakondžula” koji je – dobio drugu nagradu na natječaju za najbolji dramski tekst za lutkarsko kazalište i kazalište za djecu na 17. Festivalu hrvatske drame za djecu Mali Marulić, Gradskog kazališta lutaka u Splitu